Ha szombat, akkor haluska! Hozzáadva: 2025-09-28
Szombaton ismét megtelt élettel a Napsugár Vendéglő – immár XVIII. alkalommal került megrendezésre a Hagyományőrző Haluska Nap, melyet a Kondorosi Szlovák Önkormányzat és a Kondorosi Szlovák Klub szervezett. Az eseményt megtisztelte jelenlétével dr. Király Katalin, az Országos Szlovák Önkormányzat elnökhelyettese, aki méltatta a hagyományőrzés és a generációk közötti párbeszéd fontosságát. A megnyitón – Krajcsovicz Andrásné elnök és Fábri Judit régióvezető mellett – polgármesterként én is köszönthettem a csapatokat. Nagy öröm volt látni, hogy a tapasztaltabb korosztály mellett idén is rengeteg gyermek és fiatal vett részt – köztük a Többsincs Óvoda és Bölcsőde, a Petőfi István Általános Iskola lelkes kis csapatai, valamint sok más induló. Kicsik és nagyok együtt keverték, gyúrták, nyújtották és darabolták a tésztát, majd sokféle ízesítésben készítették el a mennyei haluskát. A kondorosi szlovák szakkörös gyerekek verses-zenés műsora hatalmas tapsot kapott. A zsűri minden csapatot külön értékelt – ezen a napon csak győztesek voltak. A gyerekcsapatok jutalma torta volt, ami még édesebbé tette a napot. A testvértelepülésünk, Nagysalló idén is elkészítette a híres brinzás haluskát, amelyből több fateknőnyi fogyott el – óriási sikerrel!
Hálás köszönet illeti a szervezőket, a segítőket és a résztvevőket. Büszke vagyok arra, hogy Kondoros városában ilyen erős a hagyományok tisztelete, a közösség ereje és a barátság a nemzetiségek között. Ez a nap ismét bizonyította: a haluska nemcsak étel, hanem közösség, barátság és szeretet. Köszönöm, hogy együtt őriztük és gazdagítottuk hagyományainkat – mert valóban: Ha szombat, akkor haluska!
A rendezvényen készült videófelvétel az alábbi linken megtekinthető:
http://ribarszkipeter.hu/index.php?route=public/video&video_id=408&page=2

