Megemlékezés hőseink előtt Hozzáadva: 2025-09-12

„A múltat tiszteld a jelenben, és tartsd a jövőnek.” – Széchenyi István 177 évvel ezelőtt, 1848. szeptember 11-én Jellasics horvát bán csapatai átlépték a Drávát – ezzel kezdetét vette a magyar szabadságharc fegyveres küzdelme. E jeles évfordulón Kondoros városa mély tisztelettel hajtott fejet Erdős-tarcsai Fejér Sándor honvéd hadnagy síremlékénél A Dérczy Ferenc Könyvtár és Közösségi Ház szervezésében megrendezett ünnepségen rendhagyó történelemóra hangzott el Klucsik Árpád történelem szakos pedagógus tolmácsolásában, amely élővé tette mindazt a bátorságot és önfeláldozást, amit elődeink tanúsítottak hazánk szabadságáért. Az emlékezés koszorúit elhelyezte Kozsuch Kornél, Kondoros város alpolgármestere, dr. Szebegyinszki Attila, Kondoros város jegyzője, Sutyinszky Zoltán, a Kondorosi Petőfi István Általános Iskola és Kollégium főigazgatója és az iskola diákjai, valamint Rigler Ivett, a Dérczy Ferenc Könyvtár és Közösségi Ház intézményvezetője.
Az ünnepség méltóságát emelte, hogy Kasuba István, a Békés Megyei Károlyi-huszár és Honvéd Hagyományőrző és Kulturális Egyesület képviseletében, korhű egyenruhában állt díszőrséget, majd díszlövéssel tisztelgett hőseink örök emléke előtt.
Kondoros büszke honvéd hadnagyára, és hálával tartozunk mindazoknak, akik életüket adták a magyar szabadságért. Tisztelet és hála hőseinknek – emlékük örökké élni fog szívünkben!

A videófelvétel az alábbi linken megtekinthető:

http://ribarszkipeter.hu/index.php?route=public/video&video_id=406&page=2