Hőseink emléke kötelez bennünket Hozzáadva: 2026-03-13
A mai délelőttön Kondoros Város Önkormányzata és a Dérczy Ferenc Könyvtár és Közösségi Ház által szervezett megemlékezésen, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseire emlékeztünk. A Művelődési Házban tartott ünnepségen a múltat idéző, ugyanakkor a jelen felelősségét és fontosságát hangsúlyozó gondolataimat követően, a Petőfi István Általános Iskola és Kollégium 3. a osztályos diákjai megható műsorral elevenítették fel a történelmi eseményeket. Ezúton is köszönjük a felkészítő pedagógusok és a gyermekek munkáját. Az ünnepi megemlékezést követően Litauszki László és Szemenyei József, a Magyar Nemzetőrség Békés Vármegyei Szervezetének képviselői kíséretében átvonultunk a Kossuth térre, ahol koszorúk és mécsesek elhelyezésével tisztelegtünk hőseink emléke előtt. Március 15. Magyarország egyik legfontosabb nemzeti ünnepe. „Talpra magyar, hí a haza!” – Petőfi Sándor szavai ma is ugyanazt az üzenetet hordozzák: a szabadság, az összefogás és a hazaszeretet örök értékek.
Az 1848-as forradalmárok nemcsak a saját korukért, hanem a jövőért – értünk is – harcoltak. Nekünk ma az a feladatunk, hogy ezt a szabadságot tisztességgel, felelősséggel és egymás iránti megbecsüléssel őrizzük meg. Éljen a magyar szabadság! Éljen a haza!
További képek a galériában megtekinthetőek:
http://ribarszkipeter.hu/index.php?route=public/gallery&gallery_id=548
A megemlékezésen készült videófelvétel az alábbi linken megtekinthető:
http://ribarszkipeter.hu/index.php?route=public/video&video_id=431

