Tisztelt Ünneplők! Hozzáadva: 2025-08-20
A mai napon, augusztus 20-àn nemzetünk egyik legnagyobb történelmi eseményére emlékezünk. Ezen a napon államalapításunkat, Szent István királyunkat, nemzet-megmaradásunkat és az életet jelentő „Új kenyeret” ünnepeljük. Az új kenyeret, mely az élet táplálója, melyben benne foglaltatik az isteni gondviselés, a teremtő erő, a dolgos kezek munkája, az összefogás, az együttműködés ereje és az élet körforgása. Szent István király öröksége ma is irányt mutat számunkra: megtanít bennünket arra, hogy összefogással, hittel, kitartással minden nehézséget legyőzhetünk, és közösen építhetjük településünk, hazánk jövőjét. Ma Magyarország a születésnapját ünnepli. Ez nap a mi ünnepünk. Minden magyaré. Legyünk hát büszkék az országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre, valamint nemzeti összetartozásunk alapvető értékeire!
Tisztelt Ünneplők! Nemzetünk születésnapján kívánok Önöknek békét, bőséget, hitben, szeretetben megélt szép jövőt, településünknek, hazánknak további gyarapodást, biztonságot és boldog jövőt!
Kívánom, hogy mindannyiunk számára legyen ez a nap a büszkeség, a hála és a közösségvállalás ünnepe! Isten áldja közösségünket! Isten éltessen Magyarország!

